BAŞARILI

Alkışlar Kırçiçeğine

29.01.2016 21:08:10
post9

RUHUMUZU DOYURDU

 

Ben çok seviyorum böyle kadınları. Siz daha önce hiç duydunuz mu? Kuruluş yıldönümünde bir filme sponsor olalım diyeni. İzmirli Kırçiçeği işte bunu yaptı. Kent olarak pek de alışık olmadığımız hareketler. Meryem Dilşad İpbaş'ın yönetimindeki Kırçiçeği 30. yaş günlerini "İftarlık Gazoz" filmiyle kutladı. Yüksel Aksu'nun yönettiği hani şu Cem Yılmaz'ın oynadığı film var ya, işte  filme sponsor oldular. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu gerçekten iyi bir şey demek. Bu, artık İzmirli firmaların filmlere, sanata, spora desteklerinin olabileceğinin en somut örneği demek. Bu İzmir'de daha fazla sergi, daha fazla ressamın şehrimizde cirit atması demek.  Bu tek kelimeyle kapının aralanması demek. Alkışlar Kırçiceği'ne...

 

Peki size bir soru. Doymak ne demek? Bu sorunun üzerinde iyi düşünün çünkü perde açılır açılmaz bu soruyla karşılaşacaksınız. Yüksel Aksu'nun yönetmenliğinde ve Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar'ın rol aldığı, Elif Dağdeviren yapımcılığındaki film için koltuğunuza oturduğunuzda bu sorunun yanıtının, karın doyurmak olmadığını anlayacaksınız. 

Bende bu soruyu Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş'a sordum. Onun için doymak demek "ruhu doyurmak" demek. İplaş anlatıyor ben diyorum. "Bizim için sosyal sorumluluk projeleri çok önemli. Ne iş yapıyorsun dediklerinde pide-kebap diyemiyorum. Bizim işimiz başlı başına sosyal sorumluluk. Gıda gerçekten bir terör. Doyurmak nedir? Dediğimde karın doyması gelmiyor. Her alanda gelişmeli, birlikte keşfetmeliyiz. O yüzden bu tür şeyler bizde sürekli olacak. Paylaşmak çok kıymetli birşey. Bizde elimizdeki imkanları kullanmaya çalışıyoruz. Bu bakış açısıyla devam edeceğiz yoksa benim ruhum doymuyor"

 

BÜTÜN MESELE BU

Ne güzel laf, öyle değil mi? "Benim ruhum doymuyor"...İşte bütün mesele bu. Tüm dileğimiz bu yönde, ruhlar doysun. Doysun ki güzellikler paylaşılsın. Doysun ki sevgiye dokunalım, doysun ki birbirimize daha sıkı sarılalım. İşte tüm İzmir ruhunu doyurmak için o gece filmin galasındaydı. Alkışlar Kırçiçeği içindi.

 

GÜLME VE AĞLAMA GARANTİLİ 

Gelelim filme. Masmavi gözleriyle filmin küçük yıldızı Berat Efe Parlar önümüzdeki günlerde epeyce konuşulacak. Cem Yılmaz'ın Ege şivesi ise mükemmel. Biliyor musunuz Cem Yılmaz, filmin çekildiği Ula'da o şiveyle konuşunca kimse kendisini tanımamış. Filmde yine kırdı geçirdi. Ama bir o kadar da şaşırttı. İftarlık Gazoz, gırtlağınıza oturuyor. İzmir'in soğuğu gibi kemiklerinizi sızlatıyor. Demedi demeyin, filme giderken mendilinizi unutmayın. Gülme ve ağlama garantili bir film.

http://www.yeniasir.com.tr/alisveris/2016/01/30/ruhumuzu-doyurdu

Yorum Yazın