HİKAYEM VAR

Anne oluyorum hazırlıklar alışverişler

20.08.2016 15:13:58
post9

ANNELİK ALIŞVERİŞTE ÇILDIRMAKMIŞ

 Son aylara girdiyseniz çıldırdığınız iki nokta var. Bir artık baskül yok diyoruz. İkincisi de süslü püslü dekorosyonlar. Bir kere çevrenizde herkes ilk olarak “Çocuğa oda alma” dese de siz onları asla dinlemiyorsunuz. Hormonal durumlarımı da göz önüne alırsak beni kimse durduramaz.

Karnım burnumda atla arabaya Karabağlar'a mobilya bakmaya. Tavsiyelerle tek atışta bunu hallettik. Hem zevkimize hem de bütçemize uygun. Kardeşler Mobilya tavsiye edilir. Ne istersem tüm detaylara okey dedikleri gibi pazarlık bile yaptım gık demediler. Yıldızlar, bulutlar, maviler çok çılgın. Tabii bunlarla bitmiyor, yok çarşaf takımı yok kıyafetleri. Artık ben ben değilim. Ama her şey pek miniş.

HAMİLEYSEN MODA DERGİLERDE

Beni en çok zorlayanlardan biri de kılık kıyafet meselesi oldu. Hamileysen yandın. Benim sadece karnım büyüse de ve çevremdekiler bunu uzun süre anlayamasa da kıyafet sıkıntısı büyük dert. Bir süre "Fashion'ı unut ve ne bulduysan şükret" modları başlıyor. Hemen, "Hamile kıyafetleri satanlar var" diyebilirsiniz. Evet var ama o modeller nedir? "Mecbur giyecek" mantığıyla sektörün dayatması. Kemeraltı'nda 45 derece sıcakta hamile kıyafeti bakmak isteyeni elbette kimse tutmaz ama gerçekten bu konuda bir sıkıntı var. Seçenek yok. Olanlar da istisnalar dışında felaket. Burada hayat kurtaran beli lastikli etekler. Fiyatlar ise tavanda. 4 parça en az 600 lira. "Nasıl olsa hamile" ve "fırsat bu fırsat" mantığı devrede, indirim falan asla yok. Bu işe acil el atılmalı.

Anne olmaya hazırlanan, modu sürekli değişen kadınların da güzel görünmeye ihtiyacı var.

EN ÇOK SORULAN SORULAR

Doğum için hastahaneye giderken valizde neler olmalı? Bu konuyu sakın es geçmeyin. Valizde ne olması gerektiğini, bebek mağazalarından tutun da internete kadar her yerde bulabilirsiniz.

Ama anne adaylarına hatırlatmakta yine de fayda var. 2-3 takım gecelik veya pijama (bebeğinizi emzireceğinizden önden düğmeli olanları tercih edilmeli), sabahlık, çorap, terlik, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ve hijyenik ürünler, küçük el aynası başta geliyor.

İNCE DETAYLAR DA ÖNEMLİ

Elbette şunları da sonrasında pişman olmamak için hazır edebilirsiniz. Bebeğinizin ilk ağlamalarını kaydedebileceğiniz ses kayıt cihazı ya da bu özelliği olan akıllı telefon. Varsa video kamera ve fotoğraf makinesi. Eğer bebeğiniz için günlük tutmayı planlıyorsanız, yanınızda bir defter ve kalem götürmeyi de ihmal etmeyin. Bunları hatırlatmak da fayda var çünkü o andaki heyecandan bunların hepsi unutuluyormuş.

GÜZEL GÖRÜNMEK LAZIM

Doğumdan sonra solan cildinizi biraz olsun canlandırmak, eşinize ve gelen ziyaretçilere daha güzel ve bakımlı görünebilmek için, en önemlisi kendiniz için birkaç makyaj malzemenizi de yanınızda götürebilirsiniz. Ben direkt Dilek Mutlutürk Makyaj Atölyesi'nin kurucusuyla gidicem mesela doğuma.

Ayrıca bir paket peçete veya rulo havlu da çok işinize yarayabilir. Hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafeti doğumdan önce hazırlayıp, yerini eşinize göstermenizde çok büyük fayda var.

Tabii ki önceden hazırladığınız valizinize de koyabilirsiniz. Yanlız hazırlayacağınız kıyafetin bedeninin, doğum öncesi kıyafetlerinizden en az bir beden daha geniş olmasına dikkat edin veya bol elbiseleri tercih edin. Ya da hamileyken giydiğiniz hamile kıyafetlerinizden bir takım koyabilirsiniz.

SÜS MESELESİNİN UCU AÇIK

Mesela bebek fotoğrafçıları. Ben henüz seçmedim, gerçi babamız 'Ben çekicem' dese de orada muhtemelen düşüp bayılacağı için önlem almak şart. Tavsiyeler varsa alabilirim. Hastane çıkışı deniyor.

Benim gibi bebişkomun da yakışıklı kıyafetlerini Sedef Korkmaz'ın sahibi olduğu 'sdfdesign' hazırlıyor. oldukça başarılı bu konuda merak edenler instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Yine İzmir'deki tek oyuncak atölyesinin sahibi Banu Kurt Bebek Atölyesi aksesuar ve oyuncaklarını hazırlıyor. Pek bir mutluyuz. Size de anlatıyorum hayat kurtaran bilgiler bunlar hem ekonomik hem zevkli. http://www.yeniasir.com.tr/ozel/2016/08/09/annelik-alisveriste-cildirmakmis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alışveriş adresleri

http://www.kardeslerbebe.com

http://www.sdfdesign.net

http://www.banukurt.com

http://www.chakra.com.tr

Yorum Yazın