YEDİK İÇTİK

Aşk Burger

03.06.2016 18:51:15
post9

Amsterdam İzmir burger hattında 

hem aşk hem iş çıktı

Tanıştırayım Bornova Özkanlar’da Ton’s Burger. Test ettim onayladım muhteşem lezzetli. Daha önce hamburger mi yiyormuşum? bile diyebiliriz. Çeşit çeşit. En önemlisi de etleri Tire süt’ten geliyormuş. Yüzde yüz olayı. Zaten tadına bakınca ne demek istediğimi gayet net test edeceksiniz. Işte bu enfes lezzet bir aşk’tan doğmuş. İçinde sevgi var. Şaka yapmıyorum, hikayeyi üşenmedim sizler için yazdım. Bu arada ben gittiğimde İzmirli gurmelerde tadım etkinliğindeydi. Bizzat test edip onayladılar, şahidim.

Avrupa turuna çıkan İzmirli turizmci İlter Çiçekçi, Amsterdam'da gittiği burger restoranında Nicole Waanders ile tanıştı ve ilk görüşte aşık oldu. Türkiye'de yaşamaya karar veren çift, evlilikte ilk adımı attı nişanlandı. Girişimciliklerini kullanan çift; bu kez aşklarını işe dönüştürdü. Bornova'da açtıkları burger restoran, bir anda sosyal medyanın ilgisi çekti. Türkiye'nin dört bir yanından gurme ve bloggerların ziyarte ettiği restoran "aşk burger" adıyla ünlendi. 

Aşk Burger hikayesi bundan 4 yıl önce Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da başladı. Dokuz Eylül Turizm Otelcilik Bölümü mezunu İlter Çiçekçi (26), seyahat acentesi işlettiği sırada çıktığı Avrupa turunun ilk durağı Amsterdam'da Nicole Wanders (24)ile arkadaş ortamında tanıştı. İlk görüşte aşk yaşayan turizmci İlter ile reklam ve pazarlama bölümü mezunu Nicole arasındaki bağ gün geçtikçe güçlendi. Türkiye'ye dönüş yapan İlter, bir süre sonra Hollanda'da Nicole ile birlikte yaşamaya karar verdi. Çift, 1.5 yıl sonra bu kez birlikte İzmir'e yerleşmeye karar verdi. Kısa süre sonra ise çift, evlilikte ilk adımlarını atarak nişan yaptı. Ardından da çift, İzmir'de bir burger restoranı açmak için kolları sıvadı. Girişimciliklerine Nicole Waanders'in babası Ton Waanders ile İlter Çiçekçi'nin babası Kudret Çiçekçi de destek verdi. Bornova Özkanlar'da açılan Ton's Burger, alışılmışın dışında lezzetiyle ünlü gurme ve blogger cephesinden de tam not aldı. Hollanda'da babasının restoranında mutfakta kendini yetiştiren Nicole Wandeers, burgerin yanında pastaları, soslar, baharatlar, özel garnitürlerle Avrupa, Amerika, İtalyan ve Hindistan mutfaklarını İzmir'e taşıdı. 

Bloggerlardan tam not

İzmir'de hamburger sektörüne farklılık getirmek istediklerini söyleyen İlter Çiçekçi ise fast food tarzı değil ev yapımı burger sunduklarını söyledi. Çiçekçi, "Bizim farkımız ürünlerimizin tamamen günlük yüzde 100 dana eti ve ev yapımı olması. Bütün içeriklerini kendimiz geliştirdik. Mutfakta Nicole var. Çünkü küçüklüğünden beri babası Ton'un yanında yetişmiş, mutfakta ve serviste de ben iyiyim. Çünkü bu mesleğin hem okulunu, hem de otellerde mutfaktan servise kadar tüm alanlarda çalıştım. Bizim farkımız fast food tarzının dışına çıkarak tamamen ev yapımı köfte tarzında ve yüzde yüz dana eti ürünler sunuyoruz. Etlerimiz Tire Süt Kooperatifi'nden geliyor. Ünlü blogger ve gurmelerden tam not alıyoruz ve sürekli sosyal medyada paylaşılan ve beğenilen bir mekan haline gelmek bizleri mutlu ediyor" dedi. 

Sıra evlilikte "2 Eylülde düğün var"

Aşk ve işteki başarılarını evlilikte de sürdürme kararı alan nişanlı çift, nikah tarihini ise 2 Eylül olarak belirledi. İzmir'i çok sevdiğini söyleyen Nicole Waanders, "Çok mutluyum ve İzmirlilerin, bize ilgisi ve sevgisi bizi daha çok mutlu ediyor. Türk insanlarına hizmet etmek ve onlara farklı lezzetler tattırmak istiyorum. Burada aynı zamanda dünya mutfaklarını tanıtıyoruz" dedi. 

http://www.tonsburgerhouse.com

https://www.facebook.com/tonsburgerhouse/

https://www.instagram.com/tonsburgerhouse/

 

 

 

Yorum Yazın