NİOSORDABURDASURDA

Nereye gitsem acaba - GAZETTA tam benlik

18.05.2016 16:14:20
post9

Sıcaklıklar istenilen ayarda olmasa da bir tatil havası başladı. Nereye gitsem, iki gün kafayı dinlesem ama daha önce görmediğim biryer olsun, bir de mutsuz olmamam lazım. Yemek güzel olsun, otelden keyif alayım işte hepsi olsun. Para vermişken tuşa düşmemem lazım. Demiii! aklımızdan geçenler böyle. İşte tam da size göre bir önerim var kesinlik yüzde yüz mutluluk garantili. Tabii benim kafadaysanız. Üstelik şimdi tam zamanı.

Antalya Kaleiçi Gazetta’dan bahsediyorum. Sahibi Mehmet Alp 20 yıldır Kaleiçi’nde turizm adına canla başla çalışan bir abimiz. Alp Konakları da kendisinin. Gazetta bu yıl hizmete girdi. Bebek henüz. İtalyan restorantı. Pizzalar, makarnalar bir kadeh şarap eşliğinde gün batımları harika. Gazetta’nın üst kısmı butik otel 40 odası var.

Avluya girdiğinizde başka bir boyuta adım atıyorsunuz. İtalya ya da Fransa’da sokak aralarında kayboldukta nefes alacak bir kapıdan içeri adım attık hissi uyandırıyor. Mehmet Alp sadece otel ya da restoran yapmamış inşaat sırasında temelde çıkan tarihi eserleri görünce bildik turizmciler gibi betonla üstünü kaoatmak yerine ne yapmış biliyor musunuz? Çerçeveletip tablo yapmış.

Şaka falan değil bildiğin camakanlı yeraltı müzesine dönüştürmüş mekanı. Üzerinde yürürken aaaa ne güzel demeden edemeyeceğiz bir alan yaratmış. Kendisini bir kez daha alkışliyorum. “Biz arkamızdan nasıl biraz miras bırakacağız ki? diyor. Ev, araba, otel bunlar geçici, tarih ise kalıcı” çok güzel düşünmemiş mi? Keşke herkes aynı  kafada olsa. Neyse konumuza geri dönerken hazır havalar Antalya’da püfür püfürken, heryeri çiçekler sarmışken siz de bu özel yerle tanışın derim. Fiyatlar öyle ahım şahım da değil üstelik odalar 150 euro’dan başlıyor. Yemekler oldukça hesaplı. 

Not: Herkes mekan fotosu çekemez, profesyonel ekibimizle tanışmak isterseniz bize ulaşın. http://mail@nihanyarkent.com 

instagram: http://nihanyarkent

 

 

Yorum Yazın